3D tisk

Co je 3D tisk

3D tisk je proces, při kterém se z digitální předlohy (3D model) vytváří fyzický model.

Je to proces additivní, to znamená, že se materiál přidává. Narozdíl od obráběcích strojů, kde se z celistvého bloku materiál odebírá, až zbyde jen požadovaný tvar.

Jak 3D tisk funguje

Pro tisk využíváme tiskárny s technologií FDM (fusion deposition modeling). Představte si, že váš model rozkrájíte na plátky jako bramboru na chipsy, a poté každý z řezů nakreslíte pistolí na tavné lepidlo. Žádná raketová věda.

K čemu 3D tisky využíváme

3D tisk je vhodný pro výrobu nestandardních dílů nebo prvků které by se běžnou metodou nedali vyrobit nebo se jedná o díly které se už nevyrábí.

Díky tomuto jsme schopni provádět efektivní opravy jelikož si poškozené díly umíme samy vyrobit. Výhodou je že námi vyrobené díly mají delší životnost. Nevýhodou je že výroba takovéhoto unikátního dílu může zabrat i několik týdnů jelikož je nutné vytvořit počítačový model jehož výroba je pomalý proces.

Naše tiskárna

Creality Ender 3

Jedná se o naší prví tiskárnu. Je to velmi levná čínská tiskárna díky které jsme si ověřili že 3D tisk má opravdu smysl a uplatnění v našem oboru.

Chcete od nás vyrobit nějaký díl

Napište nám jako přílohu pošlete nákres nebo fotografii původního dílu. My se Vám zpětně ozveme a domluvíme vše potřebné pro jeho výrobu.

Zkuste se podívat na 3D komunitní stránky jestli Váš potřebný díl už někdo nevymodeloval a pošlete nám odkaz.

PrusaPrinters thingiverse

Cena výroby dílu je kalkulována individuálně.